15.000 kr.
Pomeranian hvalpe, Hejsa vi er blevet beriget med 5 skønne pomeranian hvalpe den 2/4 der er 2 hanner og 3 tæver. Hvalpene vokser op i stuen sammen med os så de vil vant til dagligdagens lyde. De vil også være vant til børn,kat og andre hunde. :-) Hvalpene er klar til at flytte hjemmefra den 28/5. Inden hvalpene flytter hjemmefra vil de have været forbi dyrlægen og blive chippet,vaccineret,sundhedstjekket og få ormekur, de bliver også registeret i dansk hunderegister :-) Med hvalpene følger sundhedsbog, et tæppe med duft af mor og søskende lidt legetøj og lidt foder til den første tid. Hvalpene sælges uden stamtavle. Hvis man ønsker at reservere en hvalp tager jeg et depositum på 3000 kr som ikke betales tilbage hvis man fortryder men som selvfølgelig trækkes fra købsprisen :-) 1 HAN OG 1 TÆVE TILBAGE Hvis du/i er interesseret kan jeg kontaktes på tlf. 81748297
11.800 kr.
Pomeranian, 2 hvalpe, Vaccineret, Ormekur, Chippet, Piger. Sælges med alle vacciner og sundhedstjek, EU pas, chip, orme/loppekur, snor og halsbånd og et blødt tæppe. Louise Nielsen Kontakt mig her eller på Messenger for yderligere information. https://www.facebook.com/profile.php?id=100041108451189
15.000 kr.
Pomeranian, Vaccineret, Stambog/stamtavle medfølger, Ormekur, Chippet, Pomeranian han søger nyt hjem. Boston er 6 uger gammel og klar at flytte hjemmefra fra d.11.06.2022. Han er vaccineret, chippet, registreret I hunderegister, orm-loppe behandlet og har stamtavle. Mere info I pb.
13.000 kr.
Pomchipoo, Vaccineret, Ormekur, Chippet, 2 tæver og 1 han. Kom og kik på de lækker små bamser. Ring for mail besvares ikke. Begge forældre haves. Der medfølger kopi af stambøger på far og morfar, mormor.
12.000 kr.
Pomeranian hvalpe, Vaccineret, Ormekur, Chippet, Hej, Min tæve har født 4 skønne hvalpe, 1 dreng og 3 piger. Drengen er den hvalp med en hvid plet på hovedet. Resten er piger. Jeg forventer ihvertfald 3 er hvalpene vil være langhåret(2 af pigerne og drengen) Den sidste hvalp har også en god chance for at blive det, da mor ikke er helt korthåret. Det kan dog først ses om et par uger. Hvalpene er salgsklar 13. Juli, hvor de vil være chippet, vaccineret, fået ormekurX2 og de vil få en lille hvalpepakke med. Hvalpene får et sundhedstjek hos dyrelægen 30/5 og igen inden de videreformidles. Mor er halv dansk svensk gårdhund og halv pomeranian. Hun har det mest fantastiske sind og er generelt en meget lydig hund med et godt temperament. Far er ren pomeranian og har også et virkelig godt sind. Han er en meget rolig pomeranian, som næsten ikke gør. Begge forældre er testet sunde og raske af dyrelægen. Hvalpene kommer til at socialiseres ved 4 ugers alderen, hvor de både vil hilse på børn, voksne og introduceres for hverdagens lyde. Jeg vil ligeledes starte med renlighedstrænningen inden de kommer ud i de nye hjem. Fortæl meget gerne lidt om hvad du/i kan tilbyde hvalpene, da jeg gerne vil sikre mig de kommer ud til gode og omsorgsfulde hjem. Du/I vil have mulighed for at hilse på hvalpene fra 4 ugers alderen, så der kan dannes et bånd tidligt. Ved reservation kræves et depositum på 3000 som bliver fratrukket købsprisen, men bortfalder ved fortrydelse.
13.000 kr.
Ægte Pomeranian hvalpe, Vaccineret, Ormekur, Chippet, Ægte Pomeranian hvalpe sælges. Der er 1 tæve og 2 hanner tilbage. Hvalpe er salgsklar nu og blev 8 uger d. 14/5-22. Hvalpene er vokset op i stuen sammen med familien og vores andre hunde. Hvalpene er blevet vaccineret, registreret i dansk hunderegister, fået 3 x ormekur, chippet samt fået sundhedsundersøgelse ved dyrelægen. Der medfølger hvalpefoder, en bamse der dufter af mor, sundhedsbog samt købskontrakt. Ved interesse ring eller skriv på tlf: 28349963.
15.000 kr.
Hunde, Vaccineret, Stambog/stamtavle medfølger, Ormekur, Chippet, Pomchi hvalp 5 mdr og hams chihuahua mor på 2 1/2 år. De har begge pas og de er begge vandt til at køre i bil. Og alle hvalpe dyrlæge besøg er lavet. Og rabies vaccine i passet. Gucci har stamtavle. Ikke Bob - hans far pomeranian beige på 2 kilo. Og Gucci mor på 3,8 kilo. Bob er bare utrolig dejlig. Vores to katte er så glade for ham. De sover begge tæt til os om natten og leger meget sammen. Bob er der om natten hvis man lige vågner op af mareridt. Hen og sove på maven til rolig. Vil gerne have de kommer til sted med fuldt indhegnet have Og at de ikke har mange alene timer. Min datter og jeg leger dagligt med dem. Og mange ture. De er begge renlige. Fælles pris 15000,-
15.000 kr.
Pomeranian hvalpe, Vaccineret, Ormekur, Chippet, 4 dejlige pomeranian hanner sælges! 1 hvid, 1 sort, 1 grå og 1 grå blandet med lidt rød. Mor og far er ren pomeranian. Far er med stamtavle og mor er uden. Billeder af dem ligger som de 2 sidste. Hvalpene vokser op som familiens midtpunkter og er vant til dagligdagslyde og katte. De bliver snakket med af både børn og voksne. Hvalpene er salgsklare fra den 25. maj 2022. De vil blive vaccineret, få et sundhedstjek og ormekur inden de flytter hjemmefra. Der medfølger sundhedsbog. Hvis man ønsker at reservere en hvalp, skal der betales et depositum på kr. 3.000,00. Depositummet tilbagebetales ikke ved fortrydelse. Grundet arbejde træffes jeg ikke imellem kl 8.00 og 16.00, men skriv gerne en besked.
10.000 kr.
Hvide pomeranian hanner, Vaccineret, Ormekur, Chippet, 2 fine hvide drenge er salgsklarer nu. Fælles kan siges at de er meget kærlige og de er vant til at få opmærksomhed ;) De har en flot hvid pels og er uden tvivl nogle meget flotte drenge. Vi træner renlighed og de er jævnligt været med i haven, når vejret er til det. Både mor og far haves. Hvalpene har fået 2* ormekur, de er sundhedskontrolleret af dyrlægen, vaccineret, chippet og registreret ved dansk hunderegister. Med sig får de sundhedsbogen fra dyrlægen samt en pose foder. De er helt klar til at flytte hjemmefra, og ud i omsorgsfulde og rare familier.