Billede 1 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
Billede 2 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
Billede 3 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
Billede 4 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
Billede 5 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
Billede 6 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
Billede 7 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
Billede 8 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
Billede 9 - Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.
1/9
Fabriksparken 23, 2600 Glostrup,

Flotte og nyistandsatte kontor- og lagerlejemål som er velbeliggende i et eftertragtet erhvervsområde i Glostrup.

Fra kr. 42327

OM EJENDOMMEN Velbeliggende ejendom i det populære erhvervsområde Hersted Industripark i Glostrup. Ejendommen fremstår i god stand, og inkludere et flot indgangsparti til lejemålet. Ejendommen er også perfekt beliggende i forhold til infrastrukturen, med både Motorring 3 og 4, Frederikssundmotorvejen og Nordre Ringvej inden for kort afstand, er det let at komme til fra resten af motorvejsnettet samt indre København. Offentlig transport er også en god mulighed med båd buslinje 500S og 149 lige ved siden af ejendommen, som blandt andet kører til Glostrup station. Fra Glostrup station er det også muligt at skifte til flere buslinjer, eller tage med S-toglinjerne B og Bx. I 2025 åbner den nye letbane i København, som kommer til at kører mellem Ishøj og Lyngby. Her kommer der en station inden for kort afstand. OM LEJEMÅLET Lejemålene består begge af et stort lagerområde i ejendommens stueetage på henholdsvis 553 kvm og 568 kvm. Der vil være god adgang til lagerområderne via en port. Lejemålene af ydermere et kontorområde på ejendommens 1. sal på henholdsvis 314 kvm og 166 kvm. Kontorområdet for lejemål 1 er opdelt som et stort fælles kontorområde, med flere mindre kontorlokaler, som er oplagt til private kontorer eller mødelokaler. Kontorområdet for lejemål 2 er indrettet som et stort fælles kontorområde. Begge lejemål har adgang til toiletter på både stueetagen og 1. salen, samt eget tekøkken. Lejemålene overtages nymalede og nyistandsatte. Det er muligt at leje begge lejemål samlet eller hver for sig. Det er også muligt at leje kontordelen eller lagerdelen for sig selv. INFRASTRUKTUR MED TOG - Der er ca. 3,4 km til Glostrup St. hvorfra S-toglinjerne B og Bx kører. MED BUS - Inden for 700 m er det muligt at tage buslinje 500S og 149 I BIL - Inden for kort afstand kan man komme til Motorring 3 og 4, samt Frederikssundmotorvej og Nordre Ringvej

Se annoncen hos forhandleren

Flere detaljer

    Om boligen

    1. Produkttype
      Erhvervslokaler
    2. Type
      lager & produktionslokaler

    For lejeboliger og depoter

    1. Areal (m²)
      734 m²
    Lokalebasen.dk er Danmarks førende formidler af erhvervslejemål. Vi er en uafhængig portal, der samler danske erhvervslokaler af enhver slags, så du nemt kan få overblik over markedet. Vi...
    Lokalebasen.dk

    Lokalebasen.dk

    Lignende annoncer